DARMOWA WYCENA SAMOCHODÓW
Natychmiastowy przyjazd
Zakup i umowa od ręki
Skupujemy wszystkie samochody
Chcesz sprzedać samochód? Zadzwoń 517 720 973 lub wyślij do nas wiadomość

Wszystko co musisz wiedzieć o sprzedaży samochodu w auto skupie

sprzedaż wozu w Auto Skupie Śląśk Zanim zastanowimy się czy opłaca się sprzedawać samochód poprzez np. skup samochodów w Chorzowie przeanalizujmy rynek motoryzacyjny w Polsce (zobacz naszą ofertę na skup samochodów Chorzów). Na przestrzeni ostatnich 10 lat, a dokładniej od momentu wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej liczba samochodów znacznie wzrosła. Szacuje się, że sprowadzonych zostało do Polski ok. 8 mln aut. Efektem jest przesycony rynek, duża konkurencja, idący za tym spadek cen i wydłużony proces sprzedaży/kupna samochodu. Proces jest dość oczywisty. Większy wybór to trudniejszy wybór. Starając się sprzedać samochód musimy przede wszystkim postawić się w drugiej sytuacji – kupującego. Zamiast niecierpliwić się, że sprzedaż auta trwa dłużej niż sądziliśmy, przypomnijmy sobie ile czasu my poświęciliśmy na jego znalezienie. Nie oznacza to jednak, że z góry jesteśmy skazani na porażkę.

 

Jak zabrać się za sprzedaż samochodu?

 

Czas, którego jak już ustaliliśmy mamy dużo, powinniśmy poświęcić na naprawienie wszystkich usterek. Samochód powinnyśmy bardzo dokładnie wyczyścić. Wszystko po to, aby spodobał się jak największej liczbie nabywców. Oczywiście jeśli sprzedaż samochodu wiąże się z potrzebą pozyskania szybkiego zastrzyku gotówki sytuacja trochę się zmienia. Nie chcemy w niego dodatkowo inwestować, tylko sprzedać jak najszybciej kosztem nawet nieco niższej ceny. Chyba, że zdecydujemy się na skorzystanie z auto skupu. W każdym większym mieście znajdziemy ich kilka, np. skup samochodów w Gliwicach. Warto jednak podkreślić, że autokomis i skup aut to dwie różne rzeczy.

 

Auto skup i komis – czym się różnią?

 

proces sprzedaży pojazdu w Auto Skupie Śląśk

Komisy samochodowe, niegdyś niezwykle popularne, zazwyczaj obiecują szybką sprzedaż auta. Niestety rzeczywistość nie jest taka kolorowa. W większości przypadków są one przepełnione, a sprzedaż auta klienta nie jest dla nich najważniejsza, a samochody, które widzisz na placu należą do komisu. Skup samochodów to stosunkowo nowe rozwiązanie, które wymusiły zmiany jakie zaszły na rynku motoryzacyjnym w ostatnich latach. Zgodnie z tym co zostało napisane wyżej, coraz więcej klientów nie chce, albo nie może sobie pozwolić na kilkumiesięczne oczekiwanie na sprzedaż pojazdu. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być skorzystanie z auto skupu. Na jakiej zasadzie to działa? Samochody są skupowane poniżej ceny rynkowej to chyba oczywiste, ale w zamian możemy liczyć na natychmiastową wypłatę gotówki, bądź przelew na konto. Ofert auto skupów jest bardzo dużo i warto zrobić dobry research przed wyborem właściwego.

Skupy samochodów o mocnej pozycji na rynku skupują auta trochę taniej niż wynosi ich cena rynkowa (ok. 90% wartości), podczas gdy te mniejsze schodzą już np. do ok 60 %. Jeśli decydujemy się na taką metodę sprzedaży, warto poznać wszystkie skupy z miasta i okolic. Najłatwiej i najszybciej zrobimy to dzięki internetowi. „Problem” pojawia się w momencie, kiedy na hasło auto skup np. Mysłowice wyskakuje nam bardzo dużo wyników. Oczywiście problemem jest tu ich ilość i możliwość weryfikacji i wyboru najlepszego. Czym się kierować? Najlepiej korzystać z tych punktów, które mają szerokie spectrum działania, np. na terenie całego kraju, lub województwa gdyż zazwyczaj zatrudniają licencjonowanych rzeczoznawców, którzy dokonują rzetelnej wyceny samochodów. Unikajmy tych, którzy reklamują się poprzez ulotki wkładane za wycieraczki i tym podobne. Warto też popytać znajomych i przejrzeć fora tematyczne. Pamiętajmy, że lepiej poświęcić nieco więcej czasu na poszukiwania niż działać po wpływem impulsu i sprzedać samochód znacznie poniżej jego wartości.


Szybki KontaktPola oznaczone * są wymagane

Adres email*

Numer Telefonu*

Imię*

Treść wiadomosci*

captcha

Przepisz kod z obrazka*