DARMOWA WYCENA SAMOCHODÓW
Natychmiastowy przyjazd
Zakup i umowa od ręki
Skupujemy wszystkie samochody
Chcesz sprzedać samochód? Zadzwoń 517 720 973 lub wyślij do nas wiadomość

Jak się zabrać za kupowanie samochodu i nie dać się oszukać

Kupowanie samochodu - poradnik Auto Skupu Śląsk

Liczba aut w Polsce rośnie z roku na rok. W 2014 r. osiągnęliśmy wskaźnik 653 zarejestrowanych samochodów na 1000 mieszkańców. To więcej niż wynosi średnia w Unii Europejskiej (484). Zastanawiający jest jednak fakt, skąd te astronomiczne liczby, biorąc pod uwagę ceny samochodów w Polsce i średnie zarobki przeciętnego obywatela. No po raz pierwszy jesteśmy zatem świadkiem stwierdzenia – Polska krajem paradoksu. Mimo tak ogromnej powszechności samochodów, wybór odpowiedniego i decyzja o jego zakupie jest bardzo długa i poprzedzona kilkumiesięcznymi poszukiwaniami. Przed przyszłym posiadaczem auta wiele ważnych decyzji do podjęcia. Czy chcemy samochód nowy czy używany. Jeśli używany to z Auto Skupu Katowice, ogłoszenia internetowego, znajomego czy może zza granicy? Pytania mnożą się na każdym kroku. Złotej recepty jak przejść ten trudny i stresujący okres nie ma. Możemy jedynie podpowiedzieć Wam na co zwrócić szczególną uwagę, jakie mogą Was spotkać problemy i jak sobie z nimi względnie radzić. Dlatego poniżej znajdziecie kilka, mam nadzieję, przydatnych porad odnośnie kupowania samochodu z głową.

 

Samochód nowy czy używany – co musisz wiedzieć przed zakupem?

 

Nie ma się co oszukiwać, że poszukiwania nowego samochodu zaczynają się od finansów. Musimy określić ile jesteśmy w stanie na niego wydać, czy będzie to inwestycja z naszych oszczędności czy decydujemy się na kredyt. Warto na wstępie też podkreślić, że cena auta to dopiero początek wydatków jakie Cię czekają, dlatego lepiej myśleć trochę szerzej i bardziej przyszłościowo. Zazwyczaj na podstawie oceny naszych finansów już wiemy czy szukamy samochodu z salonu czy używanego. Średnia cena nowego auta to 50-60 tys. zł, a najpopularniejsza metoda ich finansowania to kredyt bankowy uzupełniony wpłatą własną. Natomiast na samochód używany wydamy tyle ile będziemy chcieli wydać. Oba rozwiązania mają oczywiście swoje plusy i minusy. Decydując się na nowy samochód możemy wybrać jego wersję, wyposażenie czy kolor. Znamy historię tego auta, a dokładniej mamy pewność jej braku. Przez przynajmniej 2 lata dysponujemy gwarancją, która pokrywa koszty usterek i awarii. Nowe auta charakteryzuje także większe bezpieczeństwo, np. więcej poduszek powietrznych, elektryczne systemy asystujące i wiele innych. No i dla niektórych najważniejsza tzw. wartość dodana – prestiż z posiadania nowego wozu.

(Zobacz naszą ofertę na skup samochodów Katowice)

Dlaczego warto kupić samochód używany?

 

plusu zakupy samochodu używanego - Auto Skup Śląśk

Na drugiej szali samochody używane. Najtrudniejsza faza to poszukiwania. Setki ogłoszeń w Internecie, gazecie, odwiedziny auto skupu Śląsk, dilerów, prywatnych właścicieli. Ale jak znaleźć tę najlepszą ofertę i nie dać się oszukać? Polacy deklarują, że najchętniej kupiliby samochód od osoby prywatnej lub krewnego czy znajomego, dopiero na dalszych pozycjach znajduje się autoryzowany dealer czy sprzedawca w auto skupie Zabrze. U dealera musimy się liczyć z wyższymi cenami, mniejszą ofertą, głównie nastawioną na pojazdy kilkuletnie, jednak z udokumentowanym przebiegiem i książeczką napraw. Samochód jest sprawdzany przez specjalistów z ASO i mamy prawo otrzymać raport z przeprowadzonych badań. W komisie zazwyczaj oferta jest dużo szersza. Dominują samochody sprowadzane z Niemiec, Francji czy Włoch. Niestety bardzo często zdarza się, że komisant nie zna przeszłości danego pojazdu. Najczęściej jednak decydujemy się na szukanie samochodu przez internet. Już na etapie czytania ogłoszeń warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Jeśli cena jest bardzo atrakcyjna, powinna zapalić nam się czerwona lampka. Pomijajmy ogłoszenia bez kontaktu telefonicznego, z błędami językowymi i oszczędnymi w treści. Niewyraźne zdjęcia to nie wina słabego aparatu sprzedającego, ale próba ukrycia pewnych rzeczy. Zanim wsiądziemy w samochód, aby obejrzeć wypatrzony pojazd, warto przeprowadzić szczegółowy wywiad telefoniczny. Odpowiednie pytania, zdobycie informacji, których nie umieszczono w ogłoszeniu, pozwoli nam niejednokrotnie zaoszczędzić bezsensownej wizyty u sprzedającego.


Szybki KontaktPola oznaczone * są wymagane

Adres email*

Numer Telefonu*

Imię*

Treść wiadomosci*

captcha

Przepisz kod z obrazka*