DARMOWA WYCENA SAMOCHODÓW
Natychmiastowy przyjazd
Zakup i umowa od ręki
Skupujemy wszystkie samochody
Chcesz sprzedać samochód? Zadzwoń 517 720 973 lub wyślij do nas wiadomość

Jak kupić sprowadzane auto i nie wpaść w kłopoty?

jak kupić sprowadzone auto poleca Auto Skup Śląsk

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy może sobie pozwolić na kupno samochodu. Wszystko zależy od oferowanej kwoty. Na rynku motoryzacyjnym można znaleźć bardzo dużo aut, które są sprowadzane z zagranicy. Skąd najczęściej? Tutaj od lat wiele się nie zmieniło. Przodują Niemcy, Francja i Anglia. Tego typu samochody można znaleźć na internetowych aukcjach. Można również odwiedzić auto skup na Rudzie Śląskiej, gdzie znajdziemy samochody kupione od właścicieli. Przed każdą transakcją sprawdzany jest dokładnie ogólny stan pojazdu, silnika, model oraz wszystkie ważne dla bezpieczeństwa parametry. Sprowadzane auta są bardzo popularne w naszym kraju. Swoja popularność zawdzięczają tańszym kosztom utrzymania i opinia o niezawodności. Dzięki takiemu rodzajowi handlu trafiają do nas luksusowe oraz inne rzadkie marki. Najczęściej importowanymi markami jest wciąż Volkswagen i Renault. Wiele osób kupując auto sprowadzane czy też nie, popełnia wiele błędów.

 

Najczęściej popełniane błędy, podczas kupowania samochodu

 

Po wielu dniach przemyśleń, zapada decyzja – kupujemy samochód. Pełni entuzjazmu przeglądamy ogłoszenia chcąc wybrać najlepszą opcję. Niestety często popełniamy przy tym kilka podstawowych błędów. Po pierwsze, kusi nas cena. Jeśli widzimy piękne, luksusowe auto za niewielkie pieniądze warto się zastanowić, co przemawia za taka ceną. Przed kupieniem dobrze jest sprawdzić model w warsztacie. Należy również zorientować się czy sprzedawca przekazuje nam wszystkie dokumenty. Bardzo istotna jest książeczka serwisowa, z której dowiemy się czy i gdzie był naprawiany. Wielu kierowców zachwyceni dogodną ceną nie korzysta z możliwości jazdy próbnej, a jest to błąd, ponieważ warto wcześniej zapoznać się z samochodem. Innym błędem jest fakt, że niewielu kierowców bierze pod uwagę skup samochodów, jak w Katowicach. Samochody są tam dokładnie sprawdzane. Można tam znaleźć auta z Polski i zagraniczne modele. Jeśli już zdecydujemy się na zakup danego samochodu, który będzie sprowadzony nie zawsze wiemy, co dalej z nim zrobić?

 (Zobacz naszą ofertę na skup samochodów Katowice)

Jakie kroki podjąć po zakupie sprowadzanego auta?

 

sprowadzanie auta - procedura - Auto Skup ŚląskPo dokonaniu wyboru, należy dokonać finalizacji transakcji. Dobrze jest spisać umowę kupna – sprzedaży w dwóch językach. Inaczej będziemy musieli zapłacić za tłumaczenie. Jeśli sprzedawca poinformuje nas, że opłata akcyzy należy do kupującego, może być tak, że podsunie nam do podpisania umowę z poprzednim zagranicznym właścicielem auta. Najczęściej są one fałszywe i sporządzone przez samych handlarzy. Inną kwestią są dokumenty. Jeśli osoba sprzedająca mówi, że dośle dokumenty, trzeba być uważnym. Może to nie być prawdą, bo nie posiada on całej wymaganej dokumentacji. Kiedy upewnimy się w tym wszystkich aspektach, to czy wróćmy swoim nowym autem do domu? Nie zawsze. Przed ostatecznym zakupem sprowadzonego pojazdu trzeba zwrócić uwagę na tablicę rejestracyjną. Jeśli auto ich nie ma, nie stanowi to problemu, ale generuje koszty. Co się mogło stać? Pewnie zostało ściągnięte do naszego kraju na lawecie, a tablice zwrócono do zagranicznego urzędu. Bez paniki, należy zgłosić się do urzędu komunikacji i złożyć wniosek o wydanie nowych tablic. Zanim wyjedziemy na ulicę należy spojrzeć czy auto ma ubezpieczenie. Wszystko zaznaczone jest na tablicach wyjazdowych. Tam właśnie mają nadrukowaną na kolorowym pasku datę, która wskazuje na ważne ubezpieczenie.

Pamiętajmy, że kupno samochodu nigdy nie jest proste. Wielu kierowców decyduje się na sprowadzany pojazd. W poszukiwaniu wymarzonego modelu należy zachować zimną krew i nie dać się skusić cenie. Należy dokładnie sprawdzić jaki samochód i od kogo kupujemy. Warto odwiedzić skup samochodów, np. na Rudzie Śląskiej. Tam profesjonaliści doradzą odpowiedni model. Kiedy już się zdecydujemy zwróćmy uwagę na ubezpieczenie, przegląd oraz czy sprzedawca przekazuje komplet dokumentów.


Szybki KontaktPola oznaczone * są wymagane

Adres email*

Numer Telefonu*

Imię*

Treść wiadomosci*

captcha

Przepisz kod z obrazka*